Patronat UPH

W rektoracie odbyła się uroczystość podpisania umowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Porozumienie ma na celu współpracę naukowo-dydaktyczną, w ramach której uniwersytet obejmie patronatem klasę o profilu humanistyczno-artystycznym. Dzięki współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach akademickich prowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk Humanistycznych i zajęciach warsztatowych w pracowni sztuki kierowanej przez prof. Tomasza Nowaka.

Współpraca UPH i IV LO w Siedlcach to nie nowość. Obie instytucje działają wspólnie już od kilku lat. Teraz współpraca została poszerzona o kolejne punkty.

– To kolejna umowa IV LO z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym. Chcemy czerpać od najlepszych. Mam nadzieję, że nasza młodzież po czteroletniej edukacji na profilu humanistyczno-artystycznym wybierze pracownię sztuki UPH. Liczę na to, że będą powstawać dzieła na miarę jednego z naszych najsłynniejszych absolwentów – Leona Wyczółkowskiego – mówił Jacek Jagiełło, dyrektor Żółkiewskiego. Wcześniejsze umowy uniwersytecko-licealne były zawarte z Wydziałem Nauk Ścisłych, Wydziałem Nauk o Zdrowiu oraz Wydziałem Humanistycznym.

– Nie chcemy, żeby Żółkiewski o nas zapomniał. Nie chcemy też zapomnieć o Żółkiewskim. Pokazujemy, że w naszym uniwersytecie jest oferta studiów dla każdego młodego człowieka. Mam nadzieję, że kiedyś dzieła tworzone przez absolwentów Żółkiewskiego i UPH będą osiągały wysoką wartość na aukcjach – podsumował rektor UPH, Mirosław Minkina.

Fotorelacja

Źródło: „Życie Siedleckie”