Zaproszenie na konferencję naukową

biskupZapraszamy na na konferencję naukową SŁUGA BOŻY BISKUP ADOLF PIOTR SZELĄŻEK. Życie, działalność i duchowość. Konferencja odbędzie się 27 listopada 2015 r. (piątek) na Wydziale Humanistycznym UPH w Siedlcach  ul. Żytnia 39.
Obrady poprzedzi uroczysta Msza Św. odprawiona o godz. 9.00 w Katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Bp. Ignacego Świrskiego 55). Natomiast o godz. 10.00 nastąpi otwarcie Konferencji w Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz wystąpienia zaproszonych prelegentów.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tej konferencji wszystkich zainteresowanych postacią Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka, urodzonego w Stoczku Łukowskim, absolwenta Gimnazjum Gubernialnego w Siedlcach (obecnie IV Liceum im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego), kapłana diecezji kapłana diecezji płockiej, ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu i wreszcie biskupa wygnańca w Zamku Bierzgłowskim w diecezji toruńskiej.

Szczegółowy program konferencji