Projekt e-Twinning

W naszej szkole realizujemy projekty na międzynarodowej platformie e-Twinning z partnerami z zagranicznych szkół. Współpraca ta odbywa się za pomocą elektronicznych mediów. E-twinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. W listopadzie 2021 nawiązaliśmy współpracę z Turcją i przystąpiliśmy realizacji projektu LET’S BE A CLIMATE LITERATE który trwa do końca kwietnia 2022. Uczniowie realizują zadania wyznaczone poprzez partnerów w każdym miesiącu przy zastosowaniu technologii informatyczno- komunikacyjnych (TIK) takich jak canva, mypposterwall, jamstudio, storybild, thinglink, bubbl.us, emaze oraz wiele innych.

Utworzyli plakaty, artykuły, mapki. Wykonali także torby ekologiczne oraz karmiki dla ptaków, gazetki szkolne, a także wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczyć w spotkaniu online z kilkoma szkołami z Turcji i zaprezentować naszą szkołę, miasto oraz kraj.  

Projekt zakłada: 

  • rozwijanie świadomości uczniów w zakresie ochrony środowiska  
  • rozwijanie umiejętności językowych w języku niemieckim i angielskim (doskonalenie języka angielskiego oraz niemieckiego)  
  • integracji grupowej społeczności korespondując z rówieśnikami
  • rozwijanie kreatywności, zdolności do współpracy pomiędzy szkołami. 
  • poznawanie innych kultur
  • promowanie swojej szkoły miasta, kraju i własnej kultury. 

Koordynator projektu: Jolanta Nowosielska 

Uczestnicy projektu: uczniowie z klasy 1b,1d,1e, 3ap, 3cp, 3ep