Polsko-niemiecka wymiana uczniów

Zapraszamy do udziału w kolejnym międzynarodowym projekcie wymiany młodzieży między IV LO w Siedlcach i Kӓthe-Kollwitz-Gesamtschule w Mühlenbeck.

Projekt składa się z dwóch części: spotkanie grup uczniów z obu szkół oraz realizacja projektu w Gdańsku w terminie: 22.-27.09.2024 r. oraz spotkanie grup uczniów z obu szkół oraz realizacja projektu w szkole partnerskiej w Mühlenbeck (Niemcy) – termin w 2025 r. (do ustalenia )

Program spotkania w Gdańsku: gry i zabawy integracyjne, wspólna praca nad projektem: POLSKA I NIEMCY – WSPÓLNIE DLA EUROPY, wspólne zwiedzanie Gdańska (m.in. Starówka, Muzeum Bursztynu, śladami SOLIDARNOŚCI, koncert organowy w Katedrze w Gdańsku-Oliwie), dużo czasu na spotkania polsko-niemieckie, wzajemne poznanie się i ćwiczenie umiejętności językowych. Koszt udziału w projekcie (w tym ubezpieczenie): 350 zł. (+koszt transportu Siedlce-Gdańsk-Siedlce – w trakcie ustalania). Liczba uczestników z IV LO: 16 uczniów + 2 opiekunów. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego i/lub komunikatywna języka niemieckiego, otwartość oraz wysoka kultura osobista. Zgłoszenia do pani Ewy Jagiełło