W imieniu Fundacji Edukacyjnej im. Siostry Garczyńskiej prosimy o udział w akcji

Drodzy Przyjaciele Dzieciaków z Wałbrzycha,

Zostało tylko 2 dni do głosowania żeby pomóc dzieciakom z Wałbrzycha (15-17 grudnia).. Start w piątek 15 grudnia o 18.00. Wtedy organizatorzy akcji Project for Awesome podadzą nam link do głosowania. Proszę dołączcie do wydarzenia, zachęćcie przyjaciół, rodzinę, znajomych. O co chodzi? Fundacja Garczyńskiej prowadzi w najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha świetlicę dla potrzebujących dzieci. Dzieci mają tam pożywienie, pomoc w nauce, opiekę. Zabieramy je na wycieczki i na kolonie, żeby poznały inny, lepszy świat i nabrały nadziei, że też mogą do niego należeć. Pozyskujemy fundusze skąd tylko się da- i wydajemy je z rozwagą i TYLKO na dzieciaki (na naszej www znajdziecie sprawozdania). Coroczny internetowy konkurs Project for Awesome to dla nas okazja na zdobycie pieniędzy na nasze dzieciaki. Kręcimy więc króciutki filmik i dołączamy do międzynarodowego konkursu. W jaki sposób możesz pomóc.Prosimy o zagłosowanie na nasz filmik.  Prosimy o poinformowanie o naszej akcji kogo tylko się da! Na głosowanie będzie tylko 48h- od 15. grudnia, godzina 18.00 do 17. grudnia, godzina 17.00. Link do głosowania wrzucimy 15 grudnia o godzinie 18 na: Wydarzenie na Facebooku:  Klikamy dla dzieci z Wałbrzycha oraz na Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej.

Z jednego urządzenia (komputer, smartphone, notebook) będzie można oddać 1 głos. Dlaczego to takie ważne! To historie autentyczne: wyobraź sobie 7 latka, który nigdy nie widział ryżu! Wyobraź sobie 5 latkę, która nie zna kolorów, bo nikt jej tego nie nauczył Wyobraź sobie dziecko, które przez pierwszy rok przychodzenia do świetlicy nie powiedziało ani jednego słowa, a teraz buzia się jej nie zamyka! Wyobraź sobie 10latkę która po raz pierwszy w życiu jechała pociągiem. Wyobraź sobie 11 latka, który pierwszy raz w życiu spał w pokoju gdzie jest elektryczne światło.  Dlatego tak ważna jest działalność Fundacji Garczyńskiej, która od 5 lat prowadzi darmową świetlicę dla potrzebujących dzieci. Przychodzą tam dzieci z Sobięcina, przyprowadzają koleżanki, rodzeństwo. Codziennie przez świetlicę przewija się około 20-30 dzieci w wieku od 5 do 16 lat.

Wiedzą, że w świetlicy jest zawsze posiłek, że mają tu miejsce do zabawy i pomoc w odrabianiu lekcji. Niejednokrotnie też dostają w świetlicy ubrania, buty, przybory szkolne. Po prostu, tu dzieci mają swój drugi dom, w którym otrzymają pomoc, gdy ten pierwszy, rodzinny dom zawiedzie…Fundacja jest maleńka (2 wychowawczynie i Siostra Daniela- Niepokalanka) ale już od 5 lat robi ogromnie dużo dobrego dla dzieci.

Warto pomóc im zdobyć fundusze na pomoc dzieciom! Proszę podajcie ten apel dalej. Ręczę za tę inicjatywę!

Ściskam Was gorąco -Beata Rudnicka, wolontariuszka fundacji

Dane Fundacji: Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej FB: https://www.facebook.com/F undacjaEdukacyjna E-MAIL: fundacja@niepokalan ki.pl, TEL: +48 603 669 55:  ADRES: Pl. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych, Konto fundacji: PKO B.P. 55102050950000500201522549: Dla datków spoza Polski: SWIFT Banku PKO B.P.: BPKOPLPW,