„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. dr. Juliana Gerpe w Łabiszynie

Sleeveface – co to jest?

To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki twarzą bądź inną częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osoby czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Celem konkursu jest promocja i popularyzacja  czytelnictwa oraz reklama książek, które są czytane przez uczniów. Zdjęcia powinny zachęcać w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania danej książki.

Kryteria oceny: liczy się oryginalny, kreatywny,  interesujący i zabawny sposób zaprezentowania danej pozycji, można dopełnić okładkę odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie można znaleźć wiele inspiracji do powyższej pracy i liczyć na pomoc bibliotekarza w doborze książek.

Wykonane fotografie należy dostarczyć w formie zdjęcia elektronicznego dobrej jakości lub papierowego w formacie15cmx21cm do dnia 16 maja 2022r.

Zapraszamy do dostarczenia zdjęcia do biblioteki szkolnej lub przesyłania zdjęć na adres nauczyciela-bibliotekarza: izabela.jachecka@zolkiewski.siedlce.pl

Poniżej przykładowe prace z innych bibliotek:

Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. dr. Juliana Gerpe w Łabiszynie