Nowy budynek naszego Liceum prawie ukończony!

Źródło: Siedlce Miasto Przyjazne FB

W ciągu kilku ostatnich dni zniknęły stare zabudowania “Żółkiewskiego” od ul. Teatralnej, gdzie kiedyś funkcjonowały kotłownia, administracja itp.

Trwają i będą kontynuowane w przyszłym tygodniu odbiory techniczne nowego budynku Żółkiewskiego tzw. łącznika. Odbiory sanepidu, strażaków, nadzoru budowlanego itd. mogą potrwać do końca grudnia br. Nauka w łączniku ma się rozpocząć we wrześniu 2018 roku.
Na parterze są szatnie, 2 sale lekcyjne, pokoje dla kadr, administracji, księgowości, pielęgniarki; na 1 piętrze mamy m.in. – 4 sale lekcyjne, bibliotekę, czytelnię.
Uruchomienie procedury przetargowej dot. zabytkowego gmachu LO im. Żółkiewskiego magistrat planuje do końca lutego 2018 roku. W kolejnych tygodniach dojdzie do rozstrzygnięcia przetargu. Rozpoczęcie nauki w zabytkowym gmachu Żółkiewskiego planowane jest na wrzesień 2019 roku.

Ostatni, 3 etap to budowa hali sportowej, na planie prostokąta, z dłuższym bokiem równolegle położonym do ul. Teatralnej, z pełnowymiarowymi boiskami do gier zespołowych (kosz, siatkówka, itp.), korytarzem itp.

 Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć