Konkurs “Książki naszych marzeń”

Zapraszamy do udziału w konkursie “Książki naszych marzeń” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona ministerstwo, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!
Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i zostanie on przesłany do ministerstwa do 10 grudnia. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii zostanie wybranych trzech laureatów. Ogłoszenie wyników – jeszcze przed przerwą świąteczną. Szczegóły konkursu w Regulaminie, na stronie men.gov.pl oraz na stronie konkursu na portalu Facebook.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podjęcia próby stworzenia krótkiego filmu, może być on nakręcony kamerą przy użyciu telefonu komórkowego. Twórcy najlepszego z nich (bez względu na wygraną w konkursie) dostaną “paczki niespodzianki”.
Lista “wymarzonych książek” stworzona zostanie przez uczniów na lekcjach wychowawczych. Chęć udziału w konkursie prosimy zgłaszać do biblioteki szkolnej.