Konkurs „FOX”

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu języka angielskiego „FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Dodatkowo zadania z obowiązkowej lektury mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter – co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych – zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs odbędzie się 26 kwietnia 2022 o godz. 8.00. Zapisy u nauczycieli języka angielskiego do dnia 11 marca (piątek). Udział w konkursie jest płatny 10zł, dodatkowo należy zapłacić za zakup lektury 15,50zł.

Sponsorami nagród (w formie egzaminu) są: LangLTC – Szkoła Językowa Online, Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne IELTS, Cambridge English Qualifications.