Językowe zmagania w Moskwie

W dniach 04.-09.12.2017 r. w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina odbyła się XV Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów zagranicznych szkół. Wzięło w niej udział 150 uczestników z 28 krajów. Polskę reprezentowała 7-osobowa grupa uczniów,  wśród których była uczennica naszej szkoły Justyna Paciorek z kl. 2b.

Zmagania językowe, pisemne i ustne trwały 3 dni. Uczniowie zdawali egzaminy na zadeklarowanym podczas zgłoszenia poziomie umiejętności językowych (A2, B1, B2 lub C1).

Olimpiadzie towarzyszył bogaty program kulturalny: była wycieczka objazdowa po Moskwie, wizyta w Muzeum Ekologicznym, w Planetarium oraz w jednej z moskiewskich szkół. Każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy, aby też indywidualnie zwiedzać miasto, tym bardziej, że w swojej świątecznej szacie i całe zaśnieżone wyglądało przepięknie. Zobaczyliśmy większość najważniejszych zabytków stolicy Rosji, popróbowaliśmy rosyjskiej kuchni i poznaliśmy wielu młodych ludzi z całego świata. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Galeria zdjęć

 

Ewa Jagiełło – opiekun grupy