Dziękujemy za udział akcji charytatywnej

k,NDU2ODE0NTYsNzQzOTMy,f,4renvaaiqt4Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i wzajemnego obdarowywania się prezentami. Świąteczna atmosfera sprzyja duchowym uniesieniom i głębokiej refleksji nad sytuacją samotnych, chorych, potrzebujących. Młodzież Naszego Liceum zawsze chętna do działania     w grudniu wsparła akcję samorządu. Wszystkim zaangażowanym należą się słowa uznania.

W szkolny dzień św. Mikołaja 7 grudnia klasy pierwsze uczestniczyły w świątecznym karaoke. Bezkonkurencyjni okazali się panowie, których nie przeraził wysoka tonacja polskich kolęd. Można było też skosztować wypieków uzdolnionych kulinarnie klas pierwszych i drugich.  W dniach 16 i 17 grudnia przedstawiciele samorządu szkolnego pod hasłem „Uczniowski grosz” we wszystkich klasach zebrali monety różnego nominału. Dochód z obu akcji – 431, 56 zł został przekazany na świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny mieszkającej na terenie parafii świętego Józefa. W tej kwocie znalazła się również cegiełka nauczycieli.

Za ofiarność należy wyróżnić trzy klasy: IB (52,80 zł), IIC (38,55 zł) i IIIA (30,09 zł). Wszystkie one w przyszłym semestrze wybiorą sobie dzień bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Dyplomy i gratulacje reprezentanci tych klas otrzymają po świątecznej przerwie.

Magię świąt mogliśmy poczuć już od pierwszych dni grudnia, kiedy szkoła została przyozdobiona bożonarodzeniowymi dekoracjami. Nic tak nie ucieszyło uczniów jak kolorowa choinka ustawiona na pierwszym piętrze. Najwięcej pracy w przystrojenie szkoły włożył samorząd i klasa II b. Serdecznie Wam dziękujemy!

Jak widać Święta Bożego Narodzenia budzą naszą wrażliwość i sprzyjają solidarnemu działaniu na rzecz potrzebujących!

 

Opiekun SU