Drodzy Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

Od kilku dni nasze oczy jak też całego świata, zwrócone są na Ukrainę. Z bólem obserwujemy obrazy w mediach, ukazujące panującą tam sytuację. Giną niewinni ludzie, bowiem zawsze największymi ofiarami wojny są najsłabsi, czyli kobiety, dzieci i osoby starsze.

Jako społeczność szkolna IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego chcemy włączyć się w pomoc materialną na ile możemy i jak potrafimy, naszym Braciom i Siostrom przebywającym na Ukrainie, a także tym, którzy w ostatnich dniach przybyli do naszej Ojczyzny, aby tutaj odnaleźć bezpieczeństwo, móc ochronić swoje dzieci i siebie przed dramatem wojny.

Chcieliśmy zaprosić i zachęcić każdego z Was do solidarności i pomocy. Dziś nie wystarczy tylko wypowiedzieć lub też mieć swoje zdanie nt. tej sytuacji, krytykując i potępiając taką politykę Federacji Rosyjskiej, ale liczy się pomoc rzeczowa dla tych potrzebujących i cierpiących ludzi, którzy niekiedy stracili wskutek rosyjskich bomb dach nad głową.

Już od jutra do szkoły będzie można przynosić i tutaj składać produkty takie jak: woda w mniejszych butelkach pakowane w zgrzewkach, konserwy oraz wszelkie produkty o długim terminie przydatności, słodycze, zabawki, odzież (ale tylko nową!!!) koce, poduszki, śpiwory, środki higieniczne (mydła, żele pod prysznic, szczoteczki oraz pasty do zębów), środki medyczne takie jak: różnego rodzaju bandaże, plastry opatrunkowe i środki dezynfekujące rany.

Te wszystkie dary przekażemy za pośrednictwem Caritas naszej diecezji na Ukrainę, a także do tych osób, które przebywają już na terenie naszej diecezji i poszczególnych ośrodków pomocy w naszym kraju.

Koordynatorem zbiórki jest Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas i Wolontariatu.