Brawo Mikołaj!

E(x)ploryUczeń klasy 2d Mikołaj Radkowski wraz z kolegą Michałem Żmijewskim z “Elektryka” opracowali projekt naukowy, który zakwalifikował się do II etapu prestiżowego konkursu naukowego E(x)plory.
Program ten jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. E(x)plory jest programem, który odkrywa naukowe talenty.
Projekt uczniów, zatytułowany Beechive Net, dotyczy monitorowania pracy ula i może zostać wykorzystany przez właścicieli pasiek. Opiekunem pracy jest mgr Dorota Kostecka. Zostanie on zaprezentowany 26 kwietnia podczas Festiwalu Naukowym w Warszawie,w Centrum Kreatywności Targowa /ul. Targowa 56/.
Trzymajmy kciuki!!  Nagrody to wysokie stypendia, objęcie sponsoringiem naukowym i zaproszenia do wielu programów naukowych w kraju i za granicą.