Angielski na Malcie

W związku z dalszą realizacją projektu „Dziś zadbajmy o jutro – innowacje w nauczaniu” w dniach 22.05 – 02.06.2017 odbyło się kolejne szkolenie nauczycielki języka angielskiego pani Wandy Choromańskiej-Szarko, tym razem w mieście St Julian’s na Malcie. Cała mobilność została sfinansowana ze środków Programu Erasmus+ Akcja K1 „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.”

Szkolenie odbyło się w placówce Gateway School of English i miało charakter metodyczno-językowy. Na zajęciach, które odbywały się codziennie w godzinach 9.00 – 14.30, nauczyciele mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w metodyce nauczania języka angielskiego, w tym z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjnej na lekcjach. Takie szkolenie jest niewątpliwie ogromną pomocą w pracy każdego nauczyciela, który szuka ciekawych inspiracji do dalszego rozwoju zawodowego.

Zajęcia w szkole językowej to część teoretyczna całej mobilności. Poza tradycyjnymi zajęciami dydaktycznymi kurs dla nauczycieli miał również w programie praktyczne, plenerowe zajęcia edukacyjne, połączone z integracją uczestników, ich rozwojem językowym i kulturowym. Intensywny harmonogram aktywności pozalekcyjnych zapewnił kursantom poznanie wielu miejscowych tradycji i zwyczajów, umożliwił zwiedzanie zabytków Malty oraz ciekawych historycznie i przyrodniczo miejsc.

Szkolenia finansowane z funduszy unijnych FRSE są jedną z najciekawszych form doskonalenia zawodowego nauczycieli języków obcych i nie tylko. Zachęcam wszystkich pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w Programie Erasmus+ w przyszłości.