Wakacyjne wyjazdy w ramach programu Erasmus +

      W dniach 3-8.07. 2017 r. we Florencji, Włochy, w ramach programu Erasmus+ odbył się kurs “A satisfactory school experience: strategies and skills for teachers”. Udział w nim wzięło dwoje nauczycieli z naszej szkoły: dyrektor Jacek Jagiełło i Małgorzata Michalak, nauczyciel j. angielskiego.
Uczestnictwo w mobilności pozwoliło na poznanie atrakcyjnych sposobów prowadzenia lekcji, metod radzenia sobie z wypaleniem zawodowym, zachęcania uczniów do kontynuowania nauki w szkole. Uczestnikami kursu byli nauczyciele różnych przedmiotów z Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii i Cypru, co pozwoliło na zawarcie znajomości, a także poznanie systemu edukacyjnego tych krajów. Przepiękna architektura Florencji i gorący klimat pozostawiły niezapomniane wrażenia na uczestnikach kursu.
Małgorzata Michalak wzięła również udział w szkoleniu metodycznym dla nauczycieli j. angielskiego, które miało miejsce na przełomie lipca i sierpnia w Edynburgu, stolicy Szkocji. Uczestnicy, pochodzący z Polski, Niemiec, Włoch, Węgier, a także Czech i Hiszpanii, mieli okazję poszerzyć umiejętności nauczania języka angielskiego i zawrzeć znajomości partnerskie. Konieczność porozumiewania się tylko w języku angielskim przez dwa tygodnie i poznane atrakcyjne metody nauczania sprawiły, że ta mobilność była niezwykle pożyteczna, a niesamowite miasto, jakim jest Edynburg, zapadło głęboko w pamięć.