ZNÓW ZAGRAŁA BAŁAŁAJKA …

      9 marca 2012 r. sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach rozbrzmiewała dźwiękami melodyjnych rosyjskich piosenek. W drugiej edycji Małego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej BAŁAŁAJKA wzięło udział 42 wykonawców ( w tym soliści, duety i zespoły) ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Festiwal miał formę konkursu a uczniowie prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE.

      Organizatorem imprezy było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, a współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz    IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Koordynatorem festiwalu Ewa Jagiełło – nauczyciel IV LO oraz doradca metodyczny języka rosyjskiego w SCDiDN.Festiwalowym występom przysłuchiwała się Ludmiła Szypielewicz – Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

       Przy widowni wypełnionej po brzegi płynęły ze sceny  rosyjskie melodie tradycyjne i współczesne, ludowe i wojskowe. Uczestnicy zaskakiwali i zachwycali pomysłową i twórczą aranżacją utworów oraz specjalnie przygotowaną do występu choreografią.

      Naszą szkołę reprezentowała Kamila Pucyk, uczennica kl. I A, która zaśpiewała piosenkę p.t. „Так же как все” („Tak jak wszyscy”).

Uczniowie kl. I A włączyli się z dużym zaangażowaniem w pomoc przy realizacji festiwalu. W role konferansjerów wcielili się Martyna Wróbel i Paulina Grabarska (kl. III A) oraz Angelika Olczak i Kacper Grochowski (kl. II A).

Festiwal BAŁAŁAJKA udowodnił, ze dzieci i młodzież lubią i chcą śpiewać, i robią to dobrze – także w językach obcych.

      Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich zaangażowanych osób BAŁAŁAJKA na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów.

koordynator

Ewa Jagiełło

Zobacz zdjęcia

Jesteś w: